M.Kemal Blv. No:1/A Defne-HATAY +90 532 331 41 48 Pzt-Cmts: 09.00 / 19.00

Su Arıtma & Soğutma - Mars İnşaat Taahhüt

Soğutma, insanlar tarafından herhangi bir şeyin soğutulması olarak algılanır. Ancak her gıda maddesi için nem, sıcaklık ve paketlemeyi belirten standartlar vardır. Bir şekerleme fabrikasında bu gereklilikleri karşılayamıyorsanız, ürünleriniz müşterilerinizi zehirleyebilir!

Doğru tasarım ve uygulamalar ile doğru işlemin yaygın olarak geliştirilmesi maliyetli değildir. Gelişmekte olan ülkelerde bu uygun tasarım ile tasarım aşamasında %10 daha fazla yatırım, mühendislik ve kontrol ile kısa sürede kendini amorti edebilir.

Gıda maddeleri uygun atmosferde depolanmadığı takdirde tehlikeli toksinleri geliştirebilir ve insan sağlığına zarar verir. Klima, adından da anlaşılacağı gibi havayı konforlu bir ortama uyacak şekilde iklimlendirmek içindir. İnsanlar için, çevre konforlu iç mekânlar, normal nem oranı %40 ila %60 arasında olması gerekmektedir. Bu değerler konforunuz için gerekli iklimlendirmenin bir parçasıdır.

Uygulama sadece soğutma konforu olarak değerlendirilmektedir.

Giderek kuruyan dünyamızda su arıtma bir zorunluluktur. Seyrek su temizin sağlanmalı, uygun bir şekilde kullanılır, işlenir ve tekrar kullanılır. Arıtılmış su birçok uygulama için kullanılabilir. Sulama, yapı taşlarının yıkanması ve hatta insan ve hayvan tüketimi için.

Ortadoğu’da su çok değerlidir. Irak, Suriye ve Mısır gibi devletlerin nehirleri olmasına rağmen bol su temini, suyun kullanılmaması gerginliklere neden olmaktadır.

Türkiye’den Suriye’ye minimum 500 metreküp hızla akan Fırat Nehri Irak’a ulaştığında kurudur. Yoğun olarak kullanılan Irak’ta Dicle ve Zap nehirleri engellenmeden takip ediliyor. Yani Basra Körfezi’nden gelen tuzlu su Shatt Al Arab’a giriyor ve bitki örtüsünü, ekili araziyi yok ediyor.

Çöl iklimi su arıtımında atık su ve buharlaşmayı önlemek için boru tesisatı şarttır. Su aratıldıktan ve sulama borularına pompalandıktan sonra bunun ana suçlusu buharlaşma ortadan kalkar. Su arıtımının, kontrol edilmesi gereken sulama sistemi takip edilmelidir. Maksimum üretim ve minimum üretim için bitkilerin ve toprağın su ihtiyaçlarını algılayan sensörler su israfını dengelemektedir.

Mars Yapı Taahhüt her türlü Su Arıtmasını yapabileceği gibi sulama projelerinin de kurulumunu yapabilir. Bu da su israfını en aza indirecek ve bitki büyümesini en üst düzeye çıkaracaktır. Daha önce de belirttiğimiz gibi besleme Bilgisayar kontrollü ve bilgisayarsız kök seviyesinde su geleceğe yönelik tek yoldur.

Daha az karmaşık olan diğer uygulamalar damlama yöntemi ve püskürtme sistemleridir.

Open chat
1
💬Yardıma mı ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?